bateria wannowa

Jaka bateria wannowa nadaje się do nowoczesnej łazienki?

Występują w wielu kształtach i kolorach. Wykonane są z różnego rodzaju materiałów nadających im niepowtarzalnego charakteru. W zależności od efektu, jaki planuje się osiągnąć – zaprojektować harmonijną łazienkę, gdzie wszystkie elementy ze sobą współgrają, lub też każdemu z nich nadać własnych styl – konieczne będzie właściwe dobranie wyposażenia. Jednak w jaki sposób to zrobić? 

Jakiego rodzaju wyposażenie wybrać? 

Przystępując do urządzania łazienki lub jej remontu należy się zastanowić, jaka bateria wannowa jest potrzebna (https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe/krany-baterie-wannowe-scienne.html). Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które obejmują np.:

  • wylewkę,
  • wylewkę z prysznicem,
  • dwa uchwyty, 
  • termostat,
  • dopasowanie stylowe do baterii umywalkowych. 

Funkcjonalność jest jednym z ważniejszych kryteriów, o jakich należy pomyśleć podczas podejmowania decyzji. Kolejnym jest wykończenie: chromowane, miedziane czy czarne? A może postawić na złocenie? Kombinacje powyższych elementów stylu dają wiele możliwości aranżacji łazienki. 

bateria wannowa

Czy bateria wannowa powinna pasować do kolorystyki? 

W łazienkach dominują barwy niebieskie, fioletowe, białe i zielone, rzadziej zdarza się czerwień czy róż. Dlatego wyposażenie często dopasowane jest do takich wariantów kolorystycznych. Ułatwia to wybór osobom, które mają mniejsze doświadczenie lub potrzebują standardowego modelu. Bateria łazienkowa pasuje do różnych wariantów kolorystycznych, należy zatem zastanowić się, jaki tym instalacji jest potrzebny lub zalecany ze względu na wymagania techniczne.

Rozważać powinno się także, czy chodzi o styl elegancki, minimalistyczny czy przytulny, uwzględnia się zabudowę płytkową obok instalacji sanitarnej czy bateria do wanny ma spełniać jeszcze dodatkowe funkcje, np. dekoracyjną? W przypadku tej ostatniej zwykle wybierana jest bateria wannowa stojąca, dająca lepszy efekt.  

Przystępując do remontu lub projektowania łazienki należy pamiętać o wielu rzeczach, szczególnie, gdy nie korzysta się z pomocy profesjonalistów. Dobranie odpowiednich elementów wyposażenia w połączeniu z kolorystyką i stylem, jaki chce się nadać łazience, to kwestie, o których powinno się pomyśleć w pierwszej kolejności.