płytki 3d

Jak stworzyć wystrój wnętrz 3D?

Istnieją różne elementy, za pomocą których można uzyskać trójwymiarowy wystrój wnętrza i które można stosować na różnych poziomach: ścianach, podłogach i sufitach. Objętość i teksturę można w nich wprowadzić za pomocą ceramiki, winylowych okładzin ściennych, tekstyliów, drewna, listew, pionowych ogrodów, luster… Jest to uderzający rodzaj dekoracji, a jego główną zaletą jest to, że – oprócz izolacji i pochłaniania hałasu – wzbogaca i personalizuje wnętrze. 

Płytki 3D, dostawa dekoracji 3D

Obecnie można znaleźć teksturowane płytki 3d w Home100 i sklepach podobnych. Wykorzystanie efektu 3D w ceramice jest możliwe dzięki elementom w jednym kolorze o dużej objętości lub dzięki szkliwom i kolorom, które łączą odcienie, cienie i światła. Ten rodzaj okładziny ceramicznej można zastosować na wszystkich ścianach, albo na albo na 1 ścianie akcentującej, która przyciąga wzrok.

Okładzina z drewna i inne panele drewniane

Okładziny drewniane również dodają objętości i tekstury. Często można je zobaczyć w postaci listew na ścianach i sufitach. Dzięki ich liniom można zwiększyć wysokość lub poszerzyć przestrzeń. Mogą np. pokrywać drzwi szafy, które są w pełni zintegrowane ze ścianą. W ten sposób wykończenie 3D nabiera maksymalnego wyrazu.

płytki 3d

Gra z efektem 3D poprzez oświetlenie

Taśmy LED są idealne do tworzenia efektu 3D w przyjemny sposób. Aby osiągnąć ten trójwymiarowy efekt na ścianach, zainstaluj taśmy LED na półkach lub podstawie podwieszanych mebli. Każda wnęka ścienna również nadaje się do zabawy z tym pomysłem. Na przykład doły obwodowe lub żyrandole z oświetleniem wewnętrznym tworzą głębię w miejscu styku ściany i sufitu.

Elementy tekstylne, które nadają objętości

To rozwiązanie, szeroko stosowane w sypialniach lub obszarach, w których ważne jest stworzenie pochłaniającej akustyki (na przykład w salach kinowych lub studiach), dodaje tekstury i pochłania hałas. Jest to kwestia przyłożenia tkaniny do ściany lub sufitu. Jeśli ma również pikowane wykończenie (jak zagłówek), projekcja będzie bardziej wyraźna, a zatem wrażenie objętości będzie większe.