Jak wybrać funkcjonalną i stylową muszlę klozetową?

Zakup odpowiednio dopasowanej armatury łazienkowej może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas dobierania wyposażenia łazienki koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kwestie takie jak funkcjonalność czy estetyka wybieranych rozwiązań.

Wybór muszli klozetowej – o czym pamiętać?

Muszla WC to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Odpowiednio dopasowana toaleta powinna być nie tylko praktyczna, ale musi tworzyć także harmonijną całość z pozostałymi elementami wystroju łazienki.

Podczas poszukiwań sprawdzonego wyposażenia toalety warto zwrócić uwagę nie tylko na solidność, ale także i na sposób wykończenia poszczególnych rozwiązań – producenci armatury łazienkowej oferują szereg ciekawych pomysłów, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Dość ważną kwestią okaże się także sam rozmiar muszli – w tym wypadku warto pamiętać o tym, że oprócz standardowych misek WC o długości od 35 do 40 cm, na rynku można spotkać także miski o większych, niestandardowych rozmiarach. Wybierając rozmiar miski WC koniecznie trzeba mieć na uwadze kwestie praktyczne, dopasowując wielkość wybieranych rozwiązań do rozmiaru i specyfiki urządzanego pomieszczenia.

Najpopularniejsze rodzaje muszli klozetowych

Muszle klozetowe obecne w ofercie producentów wyposażenia łazienek (https://admix.pl/muszle-klozetowe) można podzielić między innymi ze względu na sposób montażu. Wśród najczęściej spotykanych muszli wyróżnią się:

– muszle podwieszane – montowane bezpośrednio do ściany, zapewniają niezwykle ciekawy efekt wizualny. Toalety podwieszane sprawdzą się doskonale w nowoczesnych łazienkach, staną się także doskonałym sposobem na urządzenie pomieszczeń o ograniczonym metrażu,

– muszle stojące – sedes stojący to jeden z najczęściej wybieranych modeli muszli WC. Bezproblemowy sposób montażu oraz klasyczny wygląd sprawia, że na rozwiązanie w postaci stojącej muszli klozetowej decydują się zarówno właściciele tradycyjnych, jak i nowoczesnych łazienek.