Parawan do wanny

Parawan harmonijkowy, wahadłowy czy składany?

Parawany nawannowe to produkty, które umożliwiają zaaranżowanie bardzo funkcjonalnej łazienki. Są one doskonałym wyborem w sytuacji, w której klient nie zamierza montować w łazience typowej kabiny prysznicowej, a jednocześnie pragnie korzystać z dobrodziejstw szybkiego porannego natrysku.

Jakie rozmiary mają typowe parawany nawannowe?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są parawany, które cechują się zróżnicowanymi wymiarami, rodzajem wykończenia oraz ceną. Standardowe parawany nawannowe mają szerokość od 70 do 180 cm oraz wysokość od 140 do 200 cm. Takie rozmiary parawanów umożliwiają dobranie produktu dopasowanego do różnorodnych gabarytów wanny. W przypadku wanien niewymiarowych, asymetrycznych lub półokrągłych konieczny jest jednak wybór produktów przygotowywanych na specjalne zamówienie. W tym przypadku klient musi się liczyć z wyższą ceną parawanu oraz koniecznością wykonania pomiarów na miejscu. Z drugiej jednak strony może on liczyć na dopracowany produkt, który spełnia jego bardzo indywidualne wymagania.

Jakie parawany dostępne są w sprzedaży?

Parawan nawannowy może posiadać konstrukcję, która wpływa na jego sposób używania i montowania. Może to być zatem parawan harmonijkowy, wahadłowy oraz składany.

Parawan harmonijkowy


Tego typu produkt zwykle wykonywany jest z kilku skrzydeł, które składają się w formie harmonijki. Ich praca nie wymaga montowania prowadnicy jest więc montaż szybki i wygodny. Parawany harmonijkowe po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, dlatego są polecane do niewielkich łazienek.

Parawan wahadłowy

Parawan nawannowy wahadłowy zwykle posiada jedno skrzydło oraz zawiasy, które umożliwiają jego odchylanie w obu kierunkach. Ułatwiają one zatem wygodne wchodzenie i wychodzenie z wanny. Z uwagi na niewielkie rozmiary nie chronią one jednak w pełni podłogi łazienki przed zamoczeniem.

Parawan składany

Parawan nawannowy składany posiada jedno lub kilka skrzydeł, które przesuwane są na prowadnicach. Zabezpieczają one skutecznie podłogę łazienki oraz inne elementy wyposażenia przed zalaniem, ale ich czyszczenie oraz montaż jest skomplikowane.