scianka-prysznicowa-czarna

Jak wybrać dobrą szybę prysznicową?

Z racji tego, że wybór szyb prysznicowych jest ogromny, to podjęcie decyzji o zakupie jednej może być sporym wyzwaniem. Trzeba wziąć pod uwagę całkiem dużo różnych czynników, by wybrać szybę, która będzie doskonale pasowała do łazienki. Jak wybrać dobrą? Jaka szyba będzie najlepsza?

Najważniejszy jest dobry rozmiar

Przede wszystkim szyba do prysznica musi być dobrze do niego dopasowana. Wymiary mają w tym wypadku ogromne znaczenie, bo raczej nierealne jest docięcie szyby w warunkach domowych. Z tego powodu od producenta lub w sklepie należy zamówić szybę, która będzie pasowała idealnie do kabiny. Oczywiście przy doborze rozmiaru należy też uwzględnić miejsce na mocowanie szyby oraz niezbędne uszczelnienia. Jeśli szyba okaże się zbyt mała lub zbyt duża, to konieczny będzie jej zwrot i wymiana na nowy egzemplarz. To z kolei oznacza sporo kłopotów, więc lepiej od razu zamówić odpowiedni wymiar.

Sposób otwierania

Szyba do prysznica (zobacz taką: https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne/prysznicowe-scianki-walk-in.html) może być otwierana tak jak drzwi albo może też być rozsuwana. Sposób otwierania drzwi prysznicowych warto dopasować do ilości wolnego miejsca w pomieszczeniu. Jeśli jest go mało, to z pewnością drzwi przesuwne będą lepszym rozwiązaniem. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca, choć ich montaż może być dość skomplikowany dla kogoś, kto nie zajmuje się nim na co dzień. Warto też pamiętać, że w przypadku szyby z drzwiami skrzydłowymi można znaleźć modele otwierane w odmienny sposób. Szyba może dzielić się w proporcji 1:3, 2:3 albo 1:1. Warto o tym pamiętać, by wybrać wersję najwygodniejszą dla siebie.

Kolor szyby

Obecnie zwyczajne transparentne szkło jest uznawane za dość nudne. W aranżacjach wnętrz często pojawiają się kolorowe szyby, matowe albo pokryte lustrzaną powłoką. Dzięki temu można odświeżyć łazienkę i sprawić, że będzie prezentowała się jak z luksusowego hotelu. Szyba do prysznica o matowej powierzchni jest też zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu czystości, niż szkło o błyszczącej powierzchni. Tym samym jej czyszczenie nie wymaga tak dużych nakładów pracy.