glamour wystroj

Styl glamour – wnętrza urządzone w wyjątkowym klimacie

Przepych, elegancja, elitarność – te trzy słowa doskonale opisują nadal modny styl glamour. Wnętrza te pełne są zdobień, błyszczących powierzchni, pojawiają się w nich akcenty złota i miękkie sofy o nasyconych kolorach inspirowanych barwami kamieni szlachetnych. W salonie nie może zabraknąć kolistego lustra i szklanego stolika. Jakie są podstawowe znaczniki glamour? Jakie dodatki do niego pasują?

Czym charakteryzuje się styl glamour?

glamour stylStyl ten nie znosi żadnych kompromisów: ma być wystawnie i elegancko. Dodatki i meble do wnętrz w stylu glamour przeważnie są kosztowne, dlatego uważa się, że jest to jeden z najdroższych stylów aranżacji wnętrz. Luksusowe i piękne salony obfitują w błyskotki, które wprowadzają blask do wnętrza. Gładkie, połyskujące powierzchnie widoczne są na zdobieniach i meblach, blasku dodają także duże lustra i szklane stoliki. W centrum salonu musi obowiązkowo stanąć miękka, wygodna sofa, pokryta gładką tapicerką w kolorze: szafirowym, turkusowym, białym lub błękitnym. Sofa nie może obejść się bez wygodnych foteli oraz dekoracyjnych poduszek. Sufit to miejsce na okazały żyrandol, wykonany z drobnych kryształków, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Warto również zobaczyć propozycje na styl glamour w sklepach meblowych.

Styl glamour – najpiękniejsze dekoracje

Styl glamour uwielbia wszelkie ozdobniki, złocenia i kryształki. Nadmiar dekoracji może sprawić, że aranżacja stanie się kiczowata, dlatego tak ważne jest to, aby umieć doskonale wywarzyć proporcje pomiędzy eleganckim przepychem a tandetną dysharmonią. Podczas urządzania salonu lub innego wnętrza w stylu glamour, najlepiej zdecydować się na jeden kolor dominujący, który później będzie bazą dla kilku punktów wyróżniających się z otoczenia. W takich punktach można ustawić dekoracje. Oto lista najbardziej oryginalnych propozycji ozdób, które idealnie wpisują się we wszystkie wyznaczniki tego stylu:

  • pozłacane lub posrebrzane figurki
  • wysadzane kryształkami ramki do zdjęć
  • kryształowe żyrandole i złote lampy
  • lustra w złotych ramach
  • złoty zegar stojący
  • poduszki dekoracyjne z motywami kwiatów