Rozwiązanie w małym mieszkaniu – meble na kółkach

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kółko montowane dla mebli to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań o niewielkiej powierzchni. Pozwalają one na częstą zmianę wystroju mieszkania a dodatkowo możliwość przesuwania ich sprawia, że możemy – chociażby optycznie – powiększyć przestrzeń. Z tego też powodu meble na kółkach cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Najczęściej spotykane

Zazwyczaj kółka do mebli montowane są przy stolikach, które doskonale sprawdzą się w małych kuchniach czy salonach. Ruchome stoliki to także świetny gadżet w przypadku wypoczynku na tarasie. Równie często spotyka się stoliki pod sprzęt RTV wyposażone w kółka do mebli.

Detale są najważniejsze

Warto pamiętać, że kółka do mebli to nie jest rozwiązanie dla każdego. Z pewnością rodziny z małymi dziećmi nie będą zachwycone faktem, że mebel może być przesunięty przez najmłodszego członka rodziny. Na szczęście część kółek wyposażona jest w blokady nie pozwalające na niekontrolowane ruchy mebla. Trzeba również zdawać sobie sprawę z faktu, że częste przesuwanie mebli może wiązać się z uszkodzeniami powierzchni podłóg, jednak wystarczy zakup specjalnej maty, aby uniknąć tego problemu. Mimo wszystko dobrze jest wiedzieć o tym przed zakupem mebli na kółkach.