O czym pamiętać urządzając biuro?

Aranżacja przestrzeni biurowej stanowi czynnik, który w ogromnym stopniu wpływa na motywację pracowników do wykonywania powierzonych im zadań. Jakie elementy pozytywnie ją stymulują, a czego należy się wystrzegać podczas urządzania biura?

Charakter biura w dużej mierze zależy od wykorzystanych kolorów. Większość osób preferuje jasne, przestronne pomieszczenia, wypełnione naturalnym światłem. Dlatego do malowania ścian warto wybierać delikatne, pastelowe kolory, które działają uspokajająco. Mocne, jaskrawe barwy mogą co prawda pobudzać do pracy, ale jednocześnie u niektórych osób wywołują niepokój i agresję.

Równie ważny jest odpowiedni dobór mebli do biura. Sala spotkań powinna być wyposażona w specjalne stoły do konferencji o odpowiednich wymiarach, tak, aby mogły one pomieścić wszystkich gości. Ich ustawienie warto rozplanować w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość swobodnej komunikacji i wymieniania pomysłów. W tym celu najlepiej sprawdzą się stoły okrągłe.

Wyposażając biuro nie można zapominać o dodatkach, które dodają przestrzeni niepowtarzalnego stylu. Tego rodzaju ostatnie szlify dobrze jest powierzyć samym pracownikom, którzy sprawią, że miejsce nabierze duszy. Dzięki temu można dodatkowo zintegrować zespół i mieć pewność, że każda osoba będzie czuła się dobrze w biurze.