Wystrój pokoju ucznia

mata-pod-fotel

Pokój ucznia to jedno z tych miejsc w domu, które jest wyjątkowo narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, powstałe w wyniku użytkowania albo intensywnej zabawy. Oto kilka trików, które warto poznać, by pomieszczenie zamieszkiwane przez dziecko, zachowało jak najlepszy wygląd na długi czas.

Ochraniacz podłogi pod krzesło

Przezroczysta mata, ułożona pod krzesłem przy biurku, jest właściwie niezauważalna, a dzięki niej ochronimy parkiet w danym pokoju. Przesuwając krzesło niszczymy podłogę zdzierając z niej lakier i rysując ją. Takie nieestetyczne ślady zwracają na siebie uwagę, dlatego warto zainwestować w ochraniacze podłóg pod krzesłami.

Korkowa tablica

Młodzi ludzie lubią wyrażać swoją osobowość i zainteresowania, przyczepiając na ścianach plakaty albo wieszając obrazy. Takie plakaty mogą jednak zostawiać szpecące ślady po kleju, a żeby powiesić obraz konieczne jest wbicie gwoździa. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wyposażenie pokoju w tablicę korkową, do której dziecko będzie mogło przypinać dowolne grafiki, plany lekcji itp.

Farba odporna na ubrudzenia

Przygotowując pokój dla ucznia warto wybrać farby, które są odporne na ubrudzenia. Podczas malowania, rysowania czy jedzenia dziecko może niechcący ubrudzić ścianę. Dzięki temu, że zostaną one pomalowane specjalnymi farbami, będą się prezentować doskonale, nawet pomimo upływu czasu.