krzesła

Kilka pomysłów na dekoracje stołu w salonie

Chyba każda osoba zgodzi się z tym, że salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w całym naszym mieszkaniu. To właśnie tu spędzamy większość naszego czasu wraz z domownikami, oglądamy telewizję, czy przyjmujemy gości. Salon to wizytówka naszego domu, więc nie ma się co dziwić, iż wiele osób szuka inspiracji jak udekorować to miejsce, w którym toczy się nasze codzienne życie rodzinne. W gruncie rzeczy nie jest to, aż tak trudne zadanie jakby nam się mogło wydawać. Wystarczy, bowiem poszukać pomysłów na dekoracje stołu w naszym salonie, aby to pomieszczenie nabrało nowego charakteru.

3 sprawdzone pomysły na dekoracje stołu w salonie

sofaZ pewnością zastanawiasz się jakie dekoracje stołu będą najlepsze? Mam dla Ciebie propozycję na ponadczasowe, ale za to zawsze modne dekoracje i dodatki, które świetnie sprawdzą się w każdym salonie.

Oto 3 sprawdzone pomysły:

– kwiaty
Kwiaty w wazonie postawione na stole w salonie to świetna dekoracja na klasyczny stół, która sprawdzi się zawsze, ponieważ pasuje nie tylko do każdego stylu wnętrza, ale także do każdej pory roku. Takie kwiatowe dekoracje stołu możemy również dostosować do danej pory roku, wystarczy zaopatrzyć się w piękny i stylowy wazon. Na przykład wiosną na stole postawić możemy przepiękny bukiet pachnącego bzu, latem polne kwiaty, a jesienią piękne kolorowe liście, które nazbieramy podczas spaceru.

– obrus lub bieżnik
Gdy myślimy o dekoracji stołu zwykle do głowy przychodzi nam w pierwszej kolejności obrus. Jest to absolutna klasyka, lecz zawsze się sprawdza i dobrze wygląda nie tylko od święta, lecz także na co dzień.

– świece
Dekoracje stołu muszą być nie tylko piękne, lecz zarazem praktyczne. Dlatego, jako dekoracje stołu na co dzień doskonale sprawdzą się proste świeczniki, które będą wyglądały estetycznie, a blask zapalonych świec doda romantycznego klimatu i umili nam spożywanie posiłków.

Dekoracje stołu można bez problemu zamówić przez internet w takim sklepie jak SFMeble.

Zastawa stołowa, czyli jeden z ważniejszych elementów aranżacji stołu

Nie ulega wątpliwości, że zastawa stołowa już sama w sobie stanowi element dekoracji stołu w salonie. Wybierając naczynia powinniśmy postawić na te uniwersalne, czyli białe, ponieważ bez względu na wszystko sprawdzą się doskonale na każdą okazję i będą pasowały do każdego wnętrza. Zastawa w kolorze bieli świetnie wpasuje się zarówno w codzienny obiad, jak również w wystawne przyjęcie

Aranżując stół musimy zachować przede wszystkim umiar. Nie możemy przesadzić z ilością ozdób, ponieważ stół oprócz tego, by ładnie wyglądał powinien spełniać najważniejszą funkcję, czyli służyć domownikom, przy wspólnych posiłkach, więc o tym nie zapominajmy.