Jak wybrać narożnik do niewielkiego salonu?

Choć z pozoru narożnik może wydać się meblem zbyt dużym do niewielkiego salonu, to w rzeczywistości może być zgoła inaczej. Możliwość zastosowania narożników w tego typu salonach wynika z ich szerokiej oferty sprzedaży. Dostępne są zatem nieduże i bardzo funkcjonale meble, które fanatycznie łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe. 

Estetyczny i funkcjonalny salon 

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu lub mieszkaniu. Stanowi on bowiem wizytówkę pozostałych wnętrz oraz odzwierciedla gust właścicieli. Jego aranżacja jest zatem szczególnie ważna. Ponadto, salon pełni rolę miejsca wypoczynkowego po całym dniu ciężkiej pracy. W niewielkich mieszkaniach salon nocą pełni również rolę sypialni. 

Kanapa na pierwszym planie

W większości salonów kanapa lub sofa stanowią główny element aranżacji wnętrza. Ponadto, wielu klientów chętnie wybiera narożniki, które wraz ze stolikiem kawowym pełnią rolę kącika wypoczynkowego. W przypadku niewielkich salonów często pojawia się jednak dylemat dotyczący tego jak wybrać narożnik by nie przytłoczył on wnętrza? 

Jaki wybrać narożnik do niewielkiego salonu? 

Jak wspomniano powyżej, wybór narożnika do salonu może okazać się bardzo trafionym rozwiązaniem pod warunkiem, że spełni on określone wymagania. Podczas jego wyboru brać należy pod uwagę nie tylko ilość dostępnego miejsca, ale również liczbę domowników, którzy mają na co dzień z niego korzystać. Ponadto, podczas wyboru mebla należy określić jego przeznaczenie. Czy mam on zatem służyć jedynie do siedzenia, czy ma on być również wyposażony w funkcję spania. W tym wypadku powinien on nie tylko zapewniać równą i wygodną powierzchnię do spania, ale również posiadać wbudowaną skrzynię na pościel czy niezawodny system rozkładania. Decydując się na zakup narożnika do salonu warto zwrócić uwagę na kolor jego obicia i mieć na uwadze to, że jasne odcienie mebli optycznie je powiększają, a ciemne – zmniejszają. Ponadto, w przypadku mebli do małych pomieszczeń warto zrezygnować z masywnych i bogato zdobionych produktów. Nadmiar poduszek, przeszycia czy pikowania mogą sprawić, że mebel będzie wydawać się większy niż jest w rzeczywistości i zdominuje daną przestrzeń. 

Pomysł na narożnik do małego salonu                 

W przypadku niewielkich przestrzeni należy dążyć do ich optycznego powiększenia. W tym celu warto zatem stawiać na niewielkie narożniki w jasnym kolorze. Rozbielone barwy sprawią, że pokój wydawać się będzie większy i bardziej przestronny. Takie pomieszczenie będzie rozświetlone. Meble w kolorze białym, beżowym czy blado szarym wprowadzą powiew świeżości oraz nowoczesności. Ich ogromną zaletą jest duża plastyczność, która pozwala na ich korzystne połączenie praktycznie z każdym innym kolorem. Narożniki w jasnych odcieniach dobrze będą komponować się z błękitem czy zielenią. Ponadto, mogą być one z powodzeniem zestawiane z dodatkami wykonanymi z naturalnego drewna. Co ciekawe, wspaniale skomponują się one zarówno z delikatnymi długimi zasłonami w typowo kobiecych wnętrzach, jak i ze ścianą z cegły w surowych salonach w stylu industrialnym.