Panele tapicerowane na ścianę - czy warto na nie stawiać

Panele tapicerowane na ścianę – czy warto na nie stawiać?

Panele tapicerowane na ścianę wpisują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Wbrew pozorom są nie tylko estetyczne, ale i bardzo funkcjonalne. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na to nowoczesne rozwiązanie.

Panele tapicerowane – powiew nowoczesności

Panele tapicerowane na ścianę to rozwiązanie, które można spotkać w coraz większej liczbie polskich domów i mieszkań. Najczęściej są umiejscawiane za łóżkiem w sypialni stanowiąc stylowy element dekoracyjny tego istotnego pomieszczenia. Poza tym sprawdzą się jako ozdoba salonu, przedpokoju lub garderoby. Nadają się do optymalnego wykorzystania znajdujących się w mieszkaniu wnęk. Ponadto mogą wydzielać strefę zabaw w pokoju dziecięcym. Mnogość wyboru modeli paneli tapicerowanych pozwala na ich bezproblemowe dopasowanie do zastosowanej aranżacji. Ich kształt, kolor oraz rozmiar są zależne od indywidualnych preferencji każdego z nas. Ta niebanalna okładzina ścienna może występować w wersjach o różnej grubości, uzależnionej od spełnianej przez nią funkcji.

panele tapicerowane na ścianę

Panele tapicerowane – najważniejsze zalety

Opisywany rodzaj okładziny ściennej posiada wiele zalet i spełnia kilka istotnych funkcji. Warto dodać, że sprawdzą się zarówno w modernistycznych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Zastosowane w tych ostatnich pozwalają na nadanie pomieszczeniu powiewu świeżości. Najważniejsze zalety wykazywane przez panele tapicerowane na ścianę to:

  • pełnienie funkcji izolacyjnej – omawiany rodzaj paneli stanowi skuteczną ochronę przed chłodem. Zapewniają ciepło podczas snu oraz wygodne oparcie podczas dziecięcych zabaw. Ponadto tłumią dźwięki dochodzące z sąsiednich pomieszczeń.
  • zapewnianie efektu przytulności – odpowiednio wkomponowane panele tapicerowane sprawią, że wybrane wnętrze stanie się najprzytulniejszym w całym mieszkaniu.
  • nietuzinkowość – opisywana okładzina ścienna to rzucająca się w oczy dekoracja, która może zostać wykorzystana do podkreślenia charakteru wybranej aranżacji. Umożliwia tworzenie ciekawych, unikalnych kombinacji wzorów i kolorów.