A Woman Seated beside a Vase of Flowers, Edgar Degas - plakat

Plakaty w aranżacji wnętrz: jak je wykorzystać?

Zachwycają ciekawą kolorystyką lub artystyczną formą, a ich asortyment jest coraz szerszy. Efekt? Plakaty ścienne na dobre zagościły w naszych domach, stając się coraz ważniejszą ozdobą wnętrz. W jaki sposób można je wykorzystać?

Plakaty na ścianę: moc atrakcji dla każdego


Plakaty ścienne to moc różnorodnych obrazów, które można umieścić w praktycznie każdym wnętrzu. Z myślą o najmłodszych powstało wiele kolekcji plakatów, których motywem przewodnim są sceny ze znanych bajek, z myślą o salonach i kuchniach tworzone są z kolei plakaty, które korzystają z artystycznej fotografii. Wszystko to sprawia, że wybór plakatów mogących się doskonale sprawdzić jako dekoracja na ścianę, jest coraz więcej. Jak ozdobić nimi każde wnętrze?

Rola plakatów w aranżacji wnętrz


Najprościej sytuacja wygląda w przypadku maluchów, których pokoje można ozdobić rysunkami bajkowych bohaterów. W przypadku nastolatków dobrze sprawdzą się plakaty na ścianę, na których przedstawiono znanych muzyków, aktorów lub sportowców. A co z dorosłymi? Tu wykorzystanie plakatu w dekoracji wnętrza staje się nieco większym wyzwaniem.
W kuchniach, w których plakaty pojawiają się coraz częściej, dominują skromne antyramy i zdjęcia przedstawiające ziarna kawy lub kosze pełne warzy i owoców. W salonach nie brak pięknych krajobrazów lub czarno-białych zdjęć, przedstawiających sceny z wielkich miast lub ludzi w różnych sytuacjach.Wybór jest tak szeroki, iż do każdego domu znajdzie się wiele ciekawych rozwiązań, a każdy plakat może się okazać wyjątkową dekoracją.