proszek do bialego prania

Najlepsze proszki do prania białej bielizny — sypkie i płynne

Detergent do prania był w stanie mocno zakorzenić się w gospodarstwie domowym, prawie całkowicie wypierając mydło. Praktycznie suchy detergent to skoncentrowany kompleks środków powierzchniowo czynnych, który rozpuszcza grudki tłuszczu, pomaga drobnemu kurzowi i brudowi odchodzić od włókien tkanin oraz eliminuje przykre zapachy. Jednak nie wszystkie pudry są też niezawodne i bezpieczne — wiele z nas jest uczulonych na pewne rodzaje składników aktywnych i nie wszystkie produkty radzą sobie z różnymi plamami.

Proszki sypkie

proszek do bialegoMasowe środki piorące są na ogół niedrogie, dzięki dodatkowi niedrogich składników, które mogą poprawić usuwanie plam, ale mają negatywny wpływ na środowisko i na zdrowie człowieka (fosforany, siarczany).

Składniki te mogą poprawić wydajność proszku, ale w nadmiernych stężeniach mają negatywny wpływ na środowisko naturalne

Bardzo dobry proszek do białego prania znaleźć można w sklepie Clovin: https://sklep.clovin.com.pl/proszki-do-bialego, jest to sklep oferujący profesjonalne środki czystości wysokiej jakości.

Detergenty w płynie

Proszek do białego prania w płynie ma wiele zalet, ta kategoria jest głównie używana do:

Prania ubrań dziecięcych,
Ubrań osób, które cierpią na reakcje alergiczne na jakikolwiek składnik detergentu i substancję syntetyczną.

Ta kategoria detergentów jest niezastąpiona przy usuwaniu plam spowodowanych agresywnymi zabrudzeniami, farbami, tuszami i olejami.

Możliwe szkodliwe składniki w proszku

Większość detergentów zawiera również niebezpieczne składniki, takie jak środki powierzchniowo czynne i fosforany, które mogą podrażniać płuca przy wdychaniu i mogą łatwo ulec rozproszeniu w przypadku uszkodzenia produktu.

Większość gospodyń domowych używa płynnych proszków i żeli, jednak zawsze warto mieć w domu opakowanie proszków sypkich do usuwania uporczywych plam.