płytki 20x20

(Nie) płytkie płytki – 20×20 cm

Trendy jeśli chodzi o aranżację wnętrz zmieniają się z upływem czasu. Co jakiś czas pojawiają się nowe sposoby na urządzanie mieszkań. Niektóre z nich trzymają się na szczycie listy trendów długo, inne szybko odchodzą w zapomnienie, wypierane przez nowsze pomysły. Jednak jest pewna rzecz, dotycząca wystroju łazienek, która nie zmienia się od lat. Mianowicie jest to okładzina wykorzystywana zarówno na ścianach, jak i podłogach, czyli płytki ceramiczne.

Dlaczego płytki ceramiczne?

          Jest to bardzo wygodny sposób aranżacji pomieszczenia sanitarnego, gdyż materiał ten jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć nawilżoną ściereczką z dodatkiem  detergentu, aby wyczyścić pozostałości piany po kąpieli czy ewentualnego osadu z kamienia. Drugą sprawą jest ogromny wybór rozmiarów, oraz wzorów. Dlatego właśnie każdy może wybrać coś dla siebie, w zależności od stylu, jaki preferuje. Często wybieranym rozmiarem tak zwanych „kafelek” są płytki 20×20 cm, lub 30×30 cm. Przy wyborze rozmiaru warto kierować się rozmiarem pomieszczenia, w którym mają być położone tak, aby w zależności od potrzeb je rozjaśnić czy optycznie powiększyć.

płytki 20x20

Gdzie kupić płytki ceramiczne?

        Płytki ceramiczne możemy zakupić online lub w sklepach stacjonarnych. Jednak polecany jest zakup stacjonarnie, ze względu na mniejsze ryzyko uszkodzeń w transporcie własnym oraz możliwość oceny jak wyglądają one na żywo. Jak wiadomo, z przesyłkami kurierskimi różnie bywa, wielokrotnie przychodzą naruszone. Lepszym więc rozwiązaniem będzie transport na własną rękę. Ponadto możemy ocenić w sklepie czy w kafelki, które nas interesują w rzeczywistości prezentują się tak dobrze jak na zdjęciach na tonie internetowej.