tabletki do zmywarki

Co uwzględnić kupując tabletki do zmywarki?

Tabletki do zmywarki mogą działać z różną skutecznością. Ta z kolei często przekłada się na wysoką cenę. Okazuje się jednak, że nie trzeba wydawać fortuny, żeby cieszyć się z idealnie czystych talerzy. Co warto uwzględnić przy zakupie tabletek do zmywarek? 

Skuteczność działania 

tabletki do zmywarki

Najważniejszą cechą tabletki do zmywarki powinna być jej skuteczność. Niektóre tańsze wersje nie radzą sobie nawet z podstawowymi zabrudzeniami, przez co są to pieniądze wyrzucone w błoto. Tabletki powinny swobodnie radzić sobie z resztkami jedzenia i nagromadzonym osadem. Najlepiej, jeśli radzą sobie z brudem nawet przy niskich temperaturach. Przykładem takich tabletek są takie marki jak: 

  • Clever
  • Septon II 
  • Dr. Prakti 
  • Purox
  • Multicolor

Tabletki do zmywarki dobrej jakości powinny radzić sobie również z tłuszczem. Nie trzeba dzięki nim namaczać talerza przed każdym zmywaniem, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Często używane są tabletki bazujące na trzech składnikach: proszku, płynnym nabłyszczaczu oraz wspomagaczach. 

Atrakcyjna cena 

Okazuje się, że tabletki wcale nie muszą być drogie, żeby dobrze spełniały swoje zadania. Produkty marek typu Spiro, Signym, Septisoap albo Septosurf cechują się niską ceną przy dość wysokiej skuteczności. Warto je kupować w większej ilości, co powinno wpłynąć na zaoszczędzenie pieniędzy. Warto wyszukiwać różnych ofert w Internecie i porównywać ze sobą opinie. Najlepiej znaleźć takie tabletki do zmywarki, które są jednocześnie skuteczne, jak i w miarę tanie.