Jak wybrać lustro do przedpokoju?

Lustro do przedpokoju to element wyposażenia, bez którego trudno wyobrazić sobie aranżację tego pomieszczenia. Dzięki niemu można przygotować się do wyjścia: sprawdzić ułożenie płaszcza, przeczesać włosy czy założyć czapkę. Aby stworzyć spójną aranżację, warto jednak dopasować lustro do pozostałych mebli i akcesoriów, w tym takich jak: wieszak na ubrania czy szafka na buty. W ten sposób przedpokój będzie reprezentatywnym miejscem dla gości, ale również przyjemnym pomieszczeniem dla mieszkańców domu.

Lustra w przedpokoju stojące

Lustro jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przedpokoju. Aby dobrze przygotować się do wyjścia z domu, powinno być duże tak, aby przedstawiało całą sylwetkę. Najlepiej w tym celu sprawdza się stojące, które ukazuje sylwetkę od stóp do głów. Wymaga jednak większej przestrzeni niż wersje wiszące. W wersji białej idealnie sprawdza się w stylistyce nowoczesnej, skandynawskiej, jak i prowansalskiej. Ponadto biel idealnie kontrastuje z czarnymi meblami. Jesionowe lustro na przedpokój sprawdza się w klasycznych wnętrzach.

Lustra do przedpokoju wiszące

Alternatywą dla stojących luster są wiszące, czyli standardowe wyposażenie typowego wejścia do domu. Mogą być jednak bardzo nowoczesne, przełamując klasyczne rozwiązania. Inspirującą propozycją są lustra z półką i hakami, które sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, łącząc kilka funkcji. Modnym dodatkiem są także owalne lustra i ozdobne ramy, których kolor można dopasować do konkretnej aranżacji wnętrza.