czarno białe obrazy

Jak umiejętnie dopasować obraz do pomieszczenia?

Wielu z nas kocha mieć bardzo dobrze umeblowane mieszkanie i raczej staramy się dobierać przedmioty do naszego domu w taki sposób, aby były one odpowiednio dopasowane. Jednym z najczęściej spotykanych gadżetów, jakie można spotkać w pomieszczeniach są obrazy. Postanowiliśmy na własne oczy przekonać się, w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru, aby dobrze komponował się z pozostałymi meblami. Jak to zrobić? Aby się tego dowiedzieć, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko zapoznać się z naszym tekstem.

Zwróć uwagę na styl

Kupując obraz do mieszkania, powinieneś pomyśleć krok do przodu i nie kupować go w ciemno, gdyż nie ma to większego sensu. Nie dość, że okaże się on niepasujący, to wydasz pieniądze w ciemno i tylko będziesz zdenerwowany nietrafionym wyborem. Dla przykładu, jeżeli twoje pomieszczenie jest głównie naznaczone stylem skandynawskim, to bardzo trudno będzie o dopasowanie innego obrazu, aniżeli stonowanego, który będzie się wręcz idealnie wpisywać w ten styl. Obrazy czarno białe sprawdzą się wręcz idealnie i na pewno nie będą kontrastować ze skandynawskim stylem. Co prawda są to detale, ale w szerszej perspektywie jak najbardziej mają swoje znaczenie.

Wielkość obrazu

czarno białe obrazy

Rozmiar obrazu ma naprawdę duże znaczenie, bo aby był on zauważalny, a zarazem doskonale komponował się z resztą przedmiotów w pokoju, to trzeba zdać sobie sprawę jaki obraz będzie idealny. Są osoby, które kochają wielkie obrazy przedstawiające krajobrazy czy akty i ich oglądanie pobudza do życia, jak też po prostu przyciąga uwagę. Duże obrazy czarno białe równie dobrze mogą się sprawdzać, aczkolwiek jest to również uzależnione od wielkości pokoju.