Zakup biurka komputerowego

Najważniejszym elementem wystroju pomieszczeń biurowych jest oczywiście biurko pod komputer stacjonarny. Biurko powinno się znaleźć również w pracowni grafika lub montażysty, a także w pokoju gracza. 

Wybór biurka komputerowego

W tym artykule podpowiemy, jak wybrać biurko, które posłuży przez wiele lat. Wybór biurek jest bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. Trzeba zadbać nie tylko o stabilne podłoże, ale także wystarczającą ilość miejsca, żeby realizować wszystkie zadania. Praca w komfortowych warunkach jest zdecydowanie bardziej wydajna, dlatego warto zagospodarować odpowiednią ilość miejsca. Biurko powinno być dobrane przede wszystkim do indywidualnych preferencji użytkownika. Osoba zajmująca się projektowaniem będzie miała zupełnie inne oczekiwania względem biurka niż dziecko w wieku szkolnym. Ceny biurek są mocno zróżnicowane, ale lepiej unikać najtańszych modeli. Takie produkty są zazwyczaj produkowane z materiałów niskiej jakości, dlatego ich jedyną zaletą jest cena. 

Cena biurka

Na samym początku warto ustalić budżet, jaki jesteś skłonny przeznaczyć na zakup biurka. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że już za 200 złotych można kupić klasyczne biurko pod komputer. Taka konstrukcja jest niezwykle prosta i składa się z blatu oraz półki na klawiaturę. Bardziej rozbudowane modele to koszt 300 – 2000 złotych. Biurko powinno być dobrane także do wzrostu użytkownika. Jest to szczególnie istotne, jeżeli tylko jedna osoba będzie z niego korzystać.  Należy pamiętać, że na wysokości wzroku powinna się znajdować górna krawędź monitora. Blat powinien umożliwiać naturalne położenie rąk. To oznacza, że musi być zachowany kąt prosty między ramieniem a przedramieniem. Większość biurek pod komputer ma blat ustawiony na wysokości 70-75 cm. Najlepiej wybrać blat regulowany, wtedy wzrost użytkownika nie odgrywa większej roli. Dzięki temu również więcej niż jedna osoba będzie mogła korzystać z biurka. 

Wymagania użytkowników

Każdy użytkownik ma inne wymagania i niestety nie da się zadowolić wszystkich. Biurko z niestandardowo dużym blatem powinno być docenione przez architekta lub rysownika. W biurach o ograniczonym metrażu może się z kolei przydać bardzo wąskie biurko. Na kartach produktowych i w opisach można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o parametrach oraz konstrukcji biurek. Na rynku można znaleźć biurka ustawiane na stałe oraz wyposażone w kółka. Biurka na kółkach są mobilne i funkcjonalne, dlatego teoretycznie są lepszym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że zapewniają mniejszą stabilność. W model z kółkami warto zainwestować, jeżeli planujesz je ciągle przenosić. W takiej sytuacji zdecydowanie łatwiejsze okazuje się także dostosowanie miejsca pracy. Z biurkiem na kółkach należy się jednak obchodzić bardzo ostrożnie. W niektórych modelach dostępna jest także blokada kółek, z której warto korzystać. Na model stacjonarny lepiej się zdecydować, jeśli biurko ma stać w jednym miejscu. Po dokładnym przeczytaniu tego tekstu powinieneś już wiedzieć, jak wybrać biurko komputerowe.