Co powinno znaleźć się w funkcjonalnej szafie?

Pantograf do szafy, szuflady, drążki i wysuwane półki to elementy, które sprawdzają się doskonale w każdej nowoczesnej szafie. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

Akcesoria porządkujące

Dzięki odpowiednim akcesoriom porządkującym zrezygnować można z innych ubrań do przechowywania ubrań np. komód czy szafek. Takie dodatki wbrew pozorom są łatwe w montażu. Najlepiej pomyśleć o nich już w momencie projektowania mebli. Warto też wziąć pod uwagę ilość ubrań, ich rodzaj i charakter. Szuflady i półki to sposób na zachowanie porządku i ładu.

Pantografy do szafy

W wysokich szafach kłopotliwe jest przechowywanie rzeczy na większej wysokości. Dlatego też na górę najczęściej kładzie się rzeczy mało używane lub przeznaczone na inny sezon. Tymczasem łatwiejszy dostęp do nich umożliwia funkcjonalny wieszak pantograf, składający się z podłużnej rurki oraz ruchomych ramion, który opuszcza się na dół  za pomocą drążka z uchwytem.

Wieszaki i organizery

W każdej szafie powinny się również znaleźć wieszaki przeznaczone do powieszenia kilku spódnic czy par spodni. Zawsze sprawdzają się także funkcjonalne organizery, które ułatwiają przechowywanie różnego rodzaju dodatków między innymi bielizny. Pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości czas marnowanej niekiedy na poszukiwania.