pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła – oszczędność czy wygoda?

Z czasem basen na ogrodzie przestał był świadectwem wypchanego portfela właściciela, a stał się czymś normalnym dla wielu Polaków. Chęć posiadania niewielkiego zbiornika wody na swoim ogródku w upalne dni sprawiła, że dziś ciężko sobie wyobrazić okres wakacyjny bez tego udogodnienia. Opcji jest naprawdę wiele – od malutkiego baseniku dla najmłodszych, po baseny o pojemności kilku lub nawet kilkunastu tysięcy metrów sześciennych. O te większe trzeba oczywiście dbać dużo bardziej niż o te malutkie, w których wystarczy wymienić wodę.

Odpowiedna pompa ciepła 

pompa ciepła do basenu

Na szczęście rynek i w tym przypadku wypełniony jest wieloma produktami do tego stworzonymi. Pomocą służą nam zestawy do filtracji wody, zapobiegające gromadzeniu się glonu na powierzchni basenu, odpowiednia chemia, a także pompa ciepła do basenu. Ta ostatnia cieszy się uznaniem wśród amatorów pływania nawet w niższych temperaturach. Można czerpać przyjemność z ogrodowego nabytku późnym wieczorem czy w chłodniejszą porą roku. Tak naprawdę basen spełnia swoją funkcję dosłownie przez miesiąc lub dwa, jednak mając w posiadaniu pompę da się ten czas znacznie wydłużyć. W tym przypadku nie trzeba polegać jedynie na obecności grzejącego słońca, ale przy niewielkim nakładzie finansowym cieszyć się ciepłą wodą przez cały okres kąpieli. Profesjonalne pompy ciepłą do basenów nie nagrzeją wody do tego stopnia, żeby się poparzyć, ale sprawią, że temperatura będzie optymalna (ponad 30 stopni). 

Nowe technologie, mimo że wciąż w fazie rozwoju, są przystępne dla zwykłego Kowalskiego. Nie trzeba posiadać ogromnej wiedzy przy obsłudze wyposażenia do basenów, dlatego dziś każdy może się cieszyć swoim własnym akwenem.