stoliczki ogrodowe

Podpowiadamy: jak wybrać odpowiedni stół ogrodowy?

Jednym z głównych atrybutów, a zarazem obowiązkowym elementem wyposażenia chaty jest stoliczek ogrodowy. Można przy nim zgromadzić całą rodzinę na kolację, przekąskę lub filiżankę herbaty i pogawędkę. Może być duży lub mały, składany lub rozkładany, wykonany z różnych materiałów. Jak zatem wybrać odpowiedni stół do wiejskiego domu, aby był praktyczny, wygodny i piękny.

Rozmiar stolika ogrodowego

Duży stół w domku jest idealny dla osób, które spędzają wakacje z rodziną lub w dużych grupach. Jeśli jest dużo osób, stół musi być duży. Jeśli Twój domek letniskowy jest miejscem, w którym panuje cisza i spokój, najlepszym wyborem będą małe stoliczki ogrodowe (takie jak te dostępne tutaj), przy których można usiąść i cieszyć się spokojną atmosferą.

Materiał wykonania stolika ogrodowego

Stolik może być wykonany zarówno z materiałów naturalnych (drewno), jak i sztucznych. Oczywiście, stół drewniany będzie służył przez długi czas, nie łamie się, nie zostanie zdmuchnięty przez podmuch wiatru, ale jest ciężki i bardzo trudno go przenieść w inne miejsce.

Tego samego nie można powiedzieć o tworzywach sztucznych. Stół z tworzywa sztucznego jest mały, lekki i niedrogi. Może być łatwo przenoszony z miejsca na miejsce przez jedną osobę, a nawet przewożony w inne miejsce. Stół pod zadaszeniem będzie wyglądał bardzo ładnie, a ponadto zajmuje niewiele miejsca. Niektórzy producenci oferują metalowe stoły do domów wiejskich, ale takie stoły mają wiele wad – są ciężkie, drogie i mogą zostać skradzione (aby oddać je na złom za pieniądze).

Więcej funkcji stoliczków ogrodowych

Siedziska z tworzywa sztucznego mogą mieć dowolny kształt – okrągły, kwadratowy lub prostokątny. Wybierając kształt i rozmiar, należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym stół będzie stał, liczbę osób, które będą przy nim siedziały, możliwość przeniesienia go na zewnątrz lub usunięcia z miejsca instalacji.

Obecnie bardzo popularny jest stolik składany do domów wiejskich. Posiadają ramę i blat, który można zdejmować. Są one bardzo wygodne i praktyczne, zajmują niewiele miejsca i są łatwe w transporcie. Nogi mogą być wykonane z mocniejszych materiałów (aluminium, stal, drewno), a blat z tworzywa sztucznego lub drewna. Są one preferowane przez użytkowników, którzy często wybierają się na pikniki, wakacje na łonie natury, nad rzekę.