fotel tapicerowany

Nowoczesny fotel tapicerowany do salonu

Fotel obok sofy stanowi obowiązkowy element wyposażenia współczesnego salonu. Szczególnie dużą popularnością cieszą się modele tapicerowane, dostępne w różnych kolorach i wzorach. Salony meblowe oferują wiele produktów różniących się między sobą rozmiarem, kształtem i funkcjonalnością. Dzięki temu każdy może znaleźć fotel dostosowany do własnych potrzeb i oczekiwań.

Tapicerka kontra skóra

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym do wykańczania foteli była skóra naturalna bądź syntetyczna. Obecnie trend ten stopniowo ulega zmianie. W ostatnim czasie klienci coraz chętniej decydują się na zakup mebli tapicerowanych. Jest to związane z dynamicznym rozwojem przemysłu tekstylnego i pojawianiem się coraz nowszych materiałów o unikalnym wyglądzie i właściwościach. Nowoczesny fotel tapicerowany to produkt estetyczny, wytrzymały i tani. Wysokiej jakości materiał obiciowy jest przyjemny w dotyku i nie wymaga konserwacji. Dla porównania naturalna i syntetyczna skóra jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, a dodatkowo wymaga regularnej pielęgnacji. Wadą tego materiału jest także jego stosunkowo wysoka cena.

Modna kolorystyka

Niemal każdy klient wybierający fotel tapicerowany zwraca szczególną uwagę na jego wygląd i funkcjonalność. W sprzedaży dostępne są meble rozkładane i obrotowe, wyposażone w nogi lub płozy. Jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo, warto zwrócić uwagę na panujące trendy. Obecnie najbardziej popularne są fotele w uniwersalnym szarym kolorze. Szare materiały sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Zwolennicy oryginalnych i niebanalnych rozwiązań mogą zdecydować się na obicia w wyrazistych barwach, takich jak czerwień, zieleń, a nawet róż. Ciekawym rozwiązaniem jest wielokolorowy fotel o designerskim kształcie, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie. Decydując się na zakup fotela tapicerowanego, warto zwrócić uwagę również na komfort siedzenia. Odpowiednio dobrany mebel powinien cieszyć oko i dawać wytchnienie dla ciała po całym dniu.