Krzesła do ogrodu – co proponuje rynek?

Zanim przystąpi się do kompletowania mebli ogrodowych, warto wybrać tworzywo, z jakiego mają zostać wykonane krzesła ogrodowe. To meble dość mocno eksploatowane i narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, zatem warto przy ich wyborze kierować się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. 

Krzesła drewniane

To bardzo popularny materiał, z którego produkuje się piękne i naturalne krzesła do ogrodu. Są solidne, jednak należy o nie odpowiednio dbać i konserwować, by służyły nam przez długie lata. Po zakończeniu sezonu należy je schować do suchego pomieszczenia, by uniknąć przedwczesnego niszczenia. Należy bowiem dodać, że nawet systematycznie impregnowane, zaczną z czasem odczuwać skutki opadów i słońca.

Krzesła plastikowe

Są popularne, głównie za sprawą atrakcyjnej ceny. Nie wszędzie jednak wpiszą się idealnie w piękną aranżację ogrodu. Dlatego są bardzo często wybierane, jako krzesła balkonowe. Są lekkie, odporne na działanie kapryśnej pogody i wygodnie można je przenosić w dowolne miejsce. Nie wymagają konserwacji i łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy woda, ściereczka lub wąż ogrodowy, by oczyścić krzesła z zanieczyszczeń i brudu. Krzesła z plastiku dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz formie. 

Krzesła rattanowe

Coś dla ludzi, którzy cenią sobie naturalność. Mimo iż są dużo lżejsze od krzeseł drewnianych, są równie solidne i wytrzymałe. Pięknie się prezentują i stanowią doskonałe uzupełnienie każdego ogrodu. Należy jednak dodać, że krzesła ogrodowe wykonane z rattanu nie są tak odporne na warunki atmosferyczne, jak te wykonane z plastiku. Należy zatem odpowiednio chronić je przed zgubnym działaniem opadów, a po zakończeniu sezonu schować je w zadaszonym i suchym pomieszczeniu.

Krzesła metalowe

Metal jest oczywiście odporny na niekorzystną pogodę, jednak ma tendencję do przejmowania temperatury otoczenia. Dlatego krzesła wykonane z metalu podczas chłodnych dni są nieprzyjemne w dotyku i zimne, z kolei podczas upałów nagrzewają się. Wystarczy jednak zaopatrzyć się w specjalne poduchy, by szybko rozwiązać problem. Krzesła takie są dużo cięższe, stąd ich swobodne przenoszenie jest utrudnione.

Krzesła do ogrodu w tym stylu: https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-ogrodowe/ są niezbędne, jeśli chcemy stworzyć sobie przyjemne miejsce do wypoczynku i do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Wybierając krzesła należy kierować się aranżacją ogrodu, by każdy element tworzył harmonijną całość. Ważna jest również funkcjonalność i wygląd. Dobrej jakości krzesła powinny wytrzymać kilka sezonów, dobrze się przy tym prezentując.