drewniany stół rozkładany

Jak dbać o drewniane stoły rozkładane?

Zakup drewnianych stołów rozkładanych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby służyły one sprawnie przez wiele długich lat użytkowania pamiętać należy o ich odpowiedniej pielęgnacji. Drewniane meble pasują praktycznie do każdego wnętrza, ale oczywiście wymagają one systematycznej konserwacji.

Na co trzeba uważać?

Drewniane stoły rozkładane (kupisz je tu: https://mebel4u.pl/stoly-rozkladane) jak powszechnie wiadomo nie przepadają za wodą i wysokimi temperaturami. Jeżeli blat drewniany będzie za wilgotny, to niestety pojawią się na nim wypaczenia. Gnicie drewna niestety może popsuć mechanizm rozkładania/składania stołów drewnianych. Jeżeli na blacie pojawi się woda, to warto jak najszybciej ją usunąć za pomocą ściereczki. Wysoka temperatura także może przyczynić się do powstawania brzydkich pęcherzyków i białych odbarwień, które są nieprzyjemne dla oka.

Jak rozwiązać problem?

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby na blacie nie pozostawiać gorących potraw. Warto dokupić specjalne podstawki. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że drewnianych stołów nie powinno ustawiać się w pobliżu kaloryferów albo kominka. Drewniane stoły rozkładane można dodatkowo zabezpieczyć poprzez olejowanie, lakierowanie i woskowanie. Na rynku dostępne są wysokiej jakości preparaty praktycznie do każdego gatunku drewna. Dzięki systematycznej konserwacji można zabezpieczyć się nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed wodą, brudem i kurzem.