Dobre preparaty na ślimaki w ogrodzie

Ślimaki są jednymi z najbardziej popularnych szkodników upraw. Nawet kilka osobników jest w stanie wyrządzić poważne szkody w ogrodach. Bardzo często żerują w warzywniaku, ale lubują się także w liściach roślin ozdobnych. Okazuje się, że pozbycie się z ogródka tych szkodników wcale nie jest takie proste. Wiele osób wykorzystuje w tym celu odpowiednie preparaty na ślimaki.

Jak pozbyć się ślimaków z ogródka?

Wielu ogrodników łapie się za głowę, kiedy rano zauważa ogromne straty w ogrodach warzywnych. Jest to dzieło ślimaków, które nocą wychodzą na żer. Te stworzenia przeważnie unikają promieni słonecznych, dlatego nie widać ich podczas dnia. Najczęściej żerują na sałacie czy ogórkach. Okazuje się, że lubią także duże liście ozdobnych roślin ogrodowych. Wygryzają one dziury w blaszce liściowej, co z kolei osłabia roślinę. Czasami zdarza się, że potrafią zniszczyć nawet cebulki kwiatowe i same kwiaty. Ogrodnicy próbują z nimi walczyć za pomocą domowych metod, jednak w większości przypadków okazują się one nieskuteczne.

Skuteczne preparaty na ślimaki

Czasami zwierzęta te są na tyle szkodliwe, że konieczne jest zastosowanie dość radykalnych metod, które mają na celu pozbycie się intruza z ogrodu. Najczęściej wykorzystywane są najróżniejsze granulaty. Działają one na układ pokarmowy ślimaka i prowadzą do jego nieuchronnej śmierci. Mniej drastycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie żeli, które wykłada się wokół roślin. Stają się one dla zwierzaka barierą, której nie jest w stanie przekroczyć. Nie wydzielają żadnego zapachu ani smaku. Co więcej, są odporne na deszcz czy działanie wysokich temperatur. W wielu sklepach ogrodniczych można spotkać także pułapki, które wabią ślimaki do zamykanych pudełeczek. Dzięki temu, możliwe staje się wyniesienie stworzeń poza obszar ogrodu.

Szkodniki te potrafią wyrządzić ogromne szkody wśród upraw. Czasami lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dobre preparaty chemiczne, gdyż domowe sposoby bardzo często się nie sprawdzają i ślimaki po krótkim czasie wracają do miejsca żerowania.