środki ochrony roślin sklep internetowy

Dlaczego warto stosować środki ochrony roślin?

Środki ochrony roślin służą do ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami, warunkami atmosferycznymi oraz do wspomagania ich wzrostu. Gdzie warto kupić środki ochrony roślin? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze środków ochrony roślin?

Dlaczego warto stosować środki ochrony?

Dla wielu posiadaczy ogrodu, działki czy sadu niezwykle ważna jest ochrona roślin, które odpowiednio pielęgnowane będą pięknie zdobić teren, kwitnąc i dając obfite plony. Jeśli jednak nie są pielęgnowane, narażają się na ataki szkodników i różne choroby, a w końcu umierają i zostają zapomniane, pozostawiając jedynie suche gałęzie. Dlatego warto inwestować w środki ochrony roślin (https://ogrodniczy.com/srodki-ochrony-roslin).

środki ochrony roślin

Jakie są rodzaje środków ochrony roślin?

  • Adiuwanty to specjalistyczne substancje pomocnicze stosowane przede wszystkim w celu zwiększenia skuteczności działania środków ochrony roślin. Jednocześnie mogą przeciwdziałać działaniu innych czynników, które mogą obniżać skuteczność tych preparatów – od jakości wody, przez stan sprzętu opryskowego, po warunki atmosferyczne.
  • Insektycydy to te, które pomagają roślinom odeprzeć owady, które się nimi żywią. Środek ten jest szczególnie przydatny w sadach, warzywach czy roślinach uprawnych. Oprócz skutecznego zwalczania owadów ogranicza również rozmnażanie się tych owadów, pomagając w utrzymaniu wysokiej jakości plonów.
  • Fungicydy mogą całkowicie zahamować wzrost grzyba lub czasowo go zatrzymać. Sposób działania zależy od stężenia substancji czynnej. Wiele fungicydów jest grzybobójczych, ponieważ wyższe stężenia fungicydów mogą negatywnie wpływać na rośliny. Fungicydy stosowane są między innymi w ogrodnictwie, rolnictwie i leśnictwie do ochrony upraw oraz do ochrony drewna przed grzybami. Fungicyd ochronny. Jest to określenie środka przeciwgrzybiczego stosowanego profilaktycznie. Oznacza to, że środek grzybobójczy stosuje się, zanim zarodniki grzybów zaczną rosnąć na uprawie.