Czym się kierować wybierając szafkę na buty?

Wybór szafki na buty to trudne zadanie. Chcemy, by był to mebel praktyczny, ale również estetyczny. Na pierwszy rzut oka wszystkie szafki mogą wydawać się podobne. Nic bardziej błędnego! Szafki na buty są bardzo różnorodne i trzeba się im dokładnie przyjrzeć, by wybrać najciekawszą.

Rozmiar szafki


Szafka na buty może być wysokim regałem, komodą, która idealnie pasuje pod lustro lub niewielkim meblem, na którym można wygodnie przysiąść, zakładając obuwie.

Wysokość szafki zależy od miejsca, w którym planujemy ją postawić. W wąskim przedpokoju sprawdzi się szafka regał, której szerokość nie przekracza 15 cm. W długim przedpokoju warto postawić na szafkę, która przypomina komodę.

Bardzo interesująca jest szafki na buty w stylu skandynawskim , której drzwi pełnią funkcję lustra. Jest to pomysł, który sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

Osoby, które mogą poszczycić się pokaźnym holem, mogą pozwolić sobie na szafkę na buty z siedziskiem, która jest połączona z wieszakiem na odzież wierzchnią oraz dużym lustrem. Jest to rozwiązanie idealne.

Jak dopasować styl szafki na buty?


Szafka na buty skandynawska świetnie sprawdzi się w mieszkaniu, którego właściciele lubią jasną kolorystykę i proste rozwiązania. Biały kolor w połączeniu z naturalnym drewnem wygląda bardzo elegancko. Przedpokój będzie jasny i przestronny.

Szafka na buty skandynawska sprawdzi się w mieszkaniu klasycznym oraz nowoczesnym. Ciekawie wyglądają również szafki industrialne, które tak jak skandynawskie są proste i surowe. Drewno w połączeniu z czarnym metalem wygląda zjawiskowo.