propozycje co postawić na komodzie

Co postawić na komodzie – ciekawe propozycje

Komoda to funkcjonalny i estetyczny mebel. Istnieje wiele możliwości podkreślenia jego charakteru. Można to zrobić przy pomocy zdjęć, kwiatów lub pamiątek. Warto pamiętać o zachowaniu umiaru i nieprzesadzaniu z ilością dekoracji. Podpowiadamy, co postawić na komodzie, aby osiągnąć estetyczny efekt końcowy.

Żywe dekoracje

Jednym z najpopularniejszych sposobów na ozdobę tytułowego mebla jest postawienie na nim żywych lub sztucznych kwiatów. Rośliny wpasują się każdy styl zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny. Tego typu naturalne dekoracje przyciągają wzrok, oczyszczają powietrze i mają pozytywny wpływ na samopoczucie. Co więcej, kwiaty doniczkowe mogą zostać umieszczone w ozdobnej donicy, która skutecznie podkreśli charakter zastosowanej aranżacji wnętrz. Rośliny, które można postawić na komodzie, to między innymi:

  • skrzydłokwiat,
  • paproć,
  • monstera,
  • diffenbachia.
  • grubosz.

Innym ciekawym pomysłem na żywą dekoracje umieszczoną na komodzie jest las w słoiku. Tego rodzaju ozdoba cieszy się bardzo dużą popularnością, jest atrakcyjna wizualnie i nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych.

propozycje co postawić na komodzie

Zdjęcia

Częstą odpowiedzią na pytanie co postawić na komodzie są zdjęcia upamiętniające miłe chwile. Mogą to być fotografie z niezapomnianych wyjazdów lub rodzinnych świąt. Zdjęcie może przedstawiać najbliższych lub upamiętniać zmarłą osobę. Co ważne, fotografie można umieścić w dekoracyjnych ramkach, których kształt i styl jest zależny od indywidualnych preferencji każdego z nas.

Interesujące dodatki

Osoby preferujące mniej oczywiste rozwiązania powinny pomyśleć nad zastosowaniem nieszablonowych dodatków. Mogą to być nieduże rzeźby lub figurki. Tego typu dekoracje występują w bardzo wielu kształtach i kolorach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby zastawiające się nad tym co postawić na komodzie mogą postawić na bardziej praktyczne przedmioty, takie jak: ozdobne pudełka i szkatułki, niewielkie lustra lub książki. Innym praktycznym rozwiązaniem będzie lampka stojąca, która pozwoli na komfortowe zanurzenie się w ulubionej lekturze.