Co cechuje wąskie szafki na buty?

Dobra szafka na buty to nie tylko sposób na ukrycie obuwia przed kotami, które często lubią je gryźć i drapać. Rozwiązanie to pozwala przede wszystkim na dobrą organizację butów w przedpokoju lub garderobie, a także nadaje pomieszczeniu elegancji. Choć takie szafki bardzo często zajmują dużo miejsca, to nie jest to regułą. Właściciele ciasnych mieszkań z pewnością docenią to, że na rynku pojawia się coraz więcej wąskich szafek na buty.

Czy wąska musi znaczyć niepojemna?

Nierzadko ludziom wydaje się, że szafka na buty wąska to rozwiązanie bardzo niepraktyczne, ponieważ nie pomieści w sobie zbyt wielu par butów. Jest to jednak niczym więcej jak mitem. Wąskie szafki są zwykle znacznie wyższe od klasycznych modeli, a co za tym idzie, dorównują im pojemnością i potrafią zmieścić nawet kilkanaście par butów. Taka szafka z pewnością spełni potrzeby nawet rodzin z wieloma dziećmi.

Co cechuje dobrą szafkę na buty?

Niezależnie od tego, czy kupuje się wąską, czy też szeroką szafkę na buty, zawsze trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych cech produktu. Przede wszystkim szafka powinna być jak najbardziej pojemna, a jej szuflady powinny płynnie się otwierać i zamykać. Dobrze też, aby była wykonana z trwałego i odpornego na zabrudzenia materiału – w końcu nikt nie chciałby, aby w jego przedpokoju znalazła się brudna i porysowana szafka na buty. Jeśli jest to mebel do samodzielnego złożenia, to przed zakupem warto też sprawdzić instrukcję dołączaną do opakowania. W ten sposób można nie tylko przekonać się o trwałości zastosowanych łączeń, ale również zobaczyć, czy poradzi się samodzielnie ze złożeniem szafki.